Czym charakteryzuje się system Surround: AI?

Czym charakteryzuje się system Surround: AI?

Niewątpliwie zdajemy sobie sprawę z tego, że na inne dźwięki zwracamy uwagę, kiedy słuchamy naszej ulubionej muzyki, a na inne gdy oglądamy film. To oznacza, że powinniśmy tak dobierać nasz zestaw kina domowego, aby w odpowiednim momencie bardziej skupiał się na odpowiednich brzmieniach. O ile podczas słuchania muzyki ważne będzie dla nas brzmienie i głębia dźwięku, o tyle podczas oglądania filmów, może się okazać, że ważniejsze będzie dla nas to jak słyszymy dialogi i wszystkie dźwięki w tle, które odpowiadają za atmosferę danego filmu.

Jak się okazuje, obecnie możemy już zakupić zestawy kina domowego, które pozwalają nam na uzyskanie takiego rozróżnienia.

Warto tego szukać

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze kino domowe zawsze będzie odtwarzało dźwięki w taki sposób, abyśmy faktycznie za każdym razem mogli z niego wyciągać to co najlepsze. To na etapie wyboru takiego zestawu, powinniśmy się dowiedzieć czy jest on wyposażony w system Surround: AI.

To właśnie on odpowiada za analizowanie materiału i w czasie rzeczywistym optymalizuje odtwarzanie efektów przestrzennych. Innymi słowy system Surround: AI koncentruje się na dialogach, muzyce w tle, dźwiękach otoczenia, a także różnego rodzaju efektach dźwiękowych, a następnie odtwarza je w taki sposób, że są one odpowiednio spotęgowane i wykraczają poza możliwości, jakie oferowane są nam w zestawach, które nie posiadają tego systemu. Dzięki temu oglądanie filmów wchodzi na znacznie wyższy poziom i jest w stanie zaproponować nam naprawdę znacznie więcej.

Odpowiednie ustawienie głośników

Oczywiście to co proponuje system Surround: AI jest niesamowite, jednak pamiętajmy, że idealny efekt uzyskamy tylko wówczas, gdy zadbamy o właściwe rozstawienie naszych głośników. To oznacza, że powinniśmy dokładnie zapoznać się z sugestiami udzielonymi przez producenta. Które głośniki muszą stać z przodu, które z tyłu i pod jakim kątem, tak abyśmy mieli pewność, że ten dźwięk będzie się rozchodził w odpowiedni sposób i będzie docierał do naszych uszu dokładnie w taki sposób jak powinien.

Dodatkowo jeszcze warto wiedzieć, że system Surround: AI jest świetnie skonstruowany, a więc ma coraz większą liczbę zwolenników, co oznacza, że zainteresowanie tego typu rozwiązaniami będzie cały czas rosło. Koniecznie zobaczmy co jest nam tutaj oferowane i przekonajmy się, czy taki system będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Może się okazać, że dzięki niemu będziemy mieli jeszcze większą przyjemność jeśli chodzi o oglądanie filmów.

Sprzęt stereo