Czym jest technologia Wi-Fi Direct?

Czym jest technologia Wi-Fi Direct?

Obecnie mamy dostęp do różnego rodzaju technologii, co oznacza, że warto się temu wszystkiemu na spokojnie przyjrzeć, tak aby móc powiedzieć, co najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, z czego będziemy korzystać, a co może się okazać kompletnie zbędne. Nie mniej warto się zastanowić nad możliwościami jakie oferuje nam technologia Wi-Fi Direct. Może się okazać, że będzie to rozwiązanie, którego szukaliśmy i które znacznie ułatwi nam wymianę różnego rodzaju plików, bez konieczności logowania się do lokalnej sieci.

Czym więc jest ta technologia i czego możemy się po niej spodziewać?

To co najważniejsze

Z pewnością najważniejsze w tym wszystkim będzie to, że technologia Wi-Fi Direct pozwala nam na dzielenie się ulubioną muzyką, filmami i zdjęciami, a wykorzystywać do tego będziemy domową sieć bezprzewodową. To oznacza, że nie musimy się logować do zewnętrznej sieci, nie musimy podpinać do niej kolejnych urządzeń. Wystarczy tylko, że będziemy mieli urządzenia, które będą współpracowały z technologią Wi-Fi Direct, a będziemy mogli za jej pomocą, bezpośrednio przesyłać pliki do innych urządzeń, które również z nią współpracują.

Nie ma tutaj routera sieci bezprzewodowej, nie ma punktu dostępu. Co więcej, dzięki Wi-Fi Direct możemy przesyłać pliki bezpośrednio do telewizora, co również będzie sporym ułatwieniem i pozwoli nam na ograniczenie czynności, które będziemy musieli wykonać, aby obejrzeć otrzymany film czy zdjęcia na większym ekranie, jakim niewątpliwie jest nasz telewizor. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, tym bardziej, że swoje pliki na telewizor może równocześnie przesyłać nawet pięć osób.

Co jest nam potrzebne?

Zastanawiamy się, co jest nam potrzebne, abyśmy mogli korzystać z technologii Wi-Fi Direct? Przede wszystkim będziemy musieli mieć urządzenia, które będą zgodne z tą technologią i będą działały w systemie Android. Dodatkowo musimy dopilnować, aby w naszym domu pojawił się telewizor, który również będzie miał funkcję Wi-Fi Direct. Może się okazać, że w niektórych przypadkach wystarczy sam telewizor, ale może też być tak, że w innych niezbędny będzie adapter USB bezprzewodowej sieci i aktualizacja oprogramowania.

Dodatkowo jeszcze będziemy musieli pobrać i zainstalować odpowiednią aplikację na każdym z tych urządzeń, bo to ona będzie pozwalała na przesyłanie plików. Korzystanie z takiej technologii Wi-Fi Direct jest naprawdę korzystne, więc warto się nad tym zastanowić. Tym bardziej, że samo jej podłączenie i skonfigurowanie nie powinno sprawić nam żadnego problemu.

Sprzęt stereo